Milan Raffesberg – Liečebná metóda Sujok.

Sujok je na Slovensku zatiaľ málo známa diagnostická a bezlieková liečebná metóda zmierňujúca bolesť (https://cs.wikipedia.org/wiki/Su_Jok_terapie). Ako Sujok funguje a aké výsledky sa touto metódou dajú dosiahnuť? Terapeut Milan Raffesberg (raffesberg@gmail.com) sa k Sujoku dostal v roku 2008 počas hľadania alternatívnej liečby pre svoju dcéru.

 

Ako metóda Sujok (https://www.youtube.com/watch?v=NvwujHc2l94&t=202s) vznikla a odkiaľ pochádza?  

Vznikla dlhodobým procesom bádania a praktických skúseností. Za jej otca sa považuje prof. Park Je Woo z Kórei.

Princíp fungovania je jednoduchý, spočíva v stláčaní (masírovaní) konkrétnych bodov ľudského tela. Sú na to konkrétne pomôcky alebo je účinné aj jednoduché pritláčanie prstom/prstami?

Sujok ma viacej úrovní, tzv. levelov. Základný level je akupresúra pomocou tyčky, prstenca a masážnych pomôcok. Vyšší level je pomocou magnetitu a ihiel pôsobiacich na byol meridiány – dráhy. Za najvyšší level je považované metafyzické pôsobenie.

Prepojenie medzi malými bodmi na prstoch rúk alebo na dlaniach, či chodidlách s konkrétnymi orgánmi funguje prostredníctvom nejakých energetických dráh? Aký je princíp fungovania? Prečo bolesť pominie?

Podstatou je prepojenie a ovplyvňovanie prostredníctvom meridiánov, byol meridiánov a mozgu, s nervovou sústavou.
Prirovnal by som to nasledovne: predstavte si, že meridiány sú potrubia, kde prúdi energia a na niektorom mieste sa potrubie upchá. Energia sa hromadí a systém nás upozorňuje bolesťou danej oblasti, orgánu.
Keď na toto upchaté potrubie pôsobíme akupresúrou, magnetom, ihlou, metafyzicky spôsobíme jemné tsunami, ktoré odblokuje prekážku a energia môže opäť prúdiť daným miestom. Dochádza k okamžitej úľave od bolesti.

V čom spočíva prínos Sujok pre človeka, ktoré problémy sa touto metódou dajú odstrániť? Jedná sa o odstránenie následku alebo aj príčiny problému?

Prínos spočíva v prevencii vzniku rôznych druhov ochorení pri pravidelnom praktizovaní Sujok. Odstrániť sa dá doslova všetko, ale len v prípade, že energetický blok sa netransformoval do vyššej úrovne napr. nádoru. Ale aj tam môže metóda Sujok výrazným spôsobom prispieť k liečbe.

V ktorých krajinách je táto metóda najpoužívanejšia?

India, Kórea, Rusko, Ukrajina, Česko, Nemecko, Francúzsko.

Ako ste sa dostali k tejto problematike, prečo ste sa rozhodli na ňu zamerať?

Hľadal som alternatívu k ochoreniu mojej dcéry v roku 2008.
Vtedy som spoznal pani MUDr. Z. Saidovu a pani MUDr. L. Kalinovú. Následne ďalších lekárov. Začal som intenzívne hľadať informácie hlavne od ruských a indických lekárov na internete. Metóda mojej dcére úžasne pomohla, tiež aj iným mojim rodinným príslušníkom. Dodnes ďakujem „prozreteľnosti“ za tento dar SUJOK.

Mohli by ste uviesť zopár najzaujímavejších výsledkov z praxe?

Na stránke (www.alternativnaliecba.eu) je niekoľko listov od mojich klientov s menom a adresou. Ja osobne považujem za veľmi pozoruhodné, s akou ľahkosťou sa dá ľuďom pomôcť pri zápale sedacieho nervu a tzv. seknutí krížov. Je toho veľa v čom mi Sujok ukázal svoje opodstatnenie. Nakoniec pokrok v liečbe vlastného dieťaťa je pre mňa tým najkrajším darom.
Ľudia zbytočne trpia pri infúziach, obstrekoch a ničia si zdravie operáciami. Pri tom by stačilo tak málo…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *